Dış Cephe Mantolama

Binalarınızda ısı yalıtımı ve montalama son derece önemlidir. Binalarınıza estetik görünüm kazandırdığı gibi ısı ve nem yalıtımı ile iyi bir izolasyon sağlar. Binanızın ömrünü uzatır. Yücelen Yapı Isı yakıtımı ve montalama işleriniz itina ile yapmaktadır...

Binalarda ısı yalıtımını sağlamak amacıyla önerilen duvarların içeriden yalıtımı veya sandviç duvar sistemi gibi yöntemlerle, ısı köprülerinin tamamen engellenebilmesi mümkün değildir.

Oysa, Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri, hem duvar elemanlarının oluşturduğu yüzeyleri hem de kolon, kiriş vb. betonarme alanları yalıtarak, ısı köprülerini ortadan kaldırır ve yalıtımdan en etkin netice alınmasını sağlar. Böylece daha az enerji ile istenilen konfor şartlarına ulaşılabilir.

Ayrıca, Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri, yapı bileşenlerinde oluşabilecek genleşme ve büzülme gibi fiziksel değişimleri önler. Duvar içi gerilmeleri, çatlakları, korozyon vb. yapı hasarlarını engelleyerek daha güvenli ve uzun ömürlü binalar yaratır.

* Dış cephe ısı yalıtım sistemleri, binanıza yapacağınız bir yatırımdır. Standartlara uygun yalıtım kalınlıklarının projelendirilmesi halinde %60'a varan ısı tasarrufu sağlayarak yapılan yatırımın kısa sürede geri dönmesini sağlar.
* Dış cephe ısı yalıtım sistemleri, binanızın iç ortamı ve dış duvarlar arasında ısı dağılımını dengeler. Bu sayede konforlu, rutubetsiz ve sağlıklı bir yaşam ortamı sağlar.
* Dış cephe ısı yalıtımı, binanızı dış koşulların yıpratıcı etkilerine ve yoğuşmadan kaynaklı zararlara karşı korur; ömrünü uzatır.
* Dış cephe ısı yalıtım sistemleri dahilinde uygulanan kaplamalar binaya dekoratif ve şık bir görüntü kazandırır.
* Dış cephe ısı yalıtım sistemleri, daha az enerji kullanımı ve daha az gaz salınımı sağladığından çevre dostu bir çözümdür.
* Dış cephe ısı yalıtımı yapılan binalarda kurulacak ısıtma ve soğutma sistemlerinin kapasiteleri daha düşük olur ve bu sayede bu tip ekipmanlara yapılan yatırım miktarı azalır.